PDA

View Full Version : 2010-11 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 4



Pages : [1] 2

norm1909
11-07-2010, 08:32 AM
Thank you for Highlighting your picks in bold – great help in scoring.

Please note that while Week 3 was the LAST week to join the Pick'em to be considered for the Annual Championship, everyone is still encouraged to make their predictions, it’s still a great chance to show off those physic skills. :cool:

Scoring for this season:
2 points for a win
1 point for a tie
0 points for a loss
4 points for a correctly picked tie

Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC


**** After 3 weeks Norm1909 and outlaw88 are Tied for First Place *****
----------------> scoring courtesy of StoutHockeyFan44 <----------------

Norm1909 75
outlaw88 75
puckstopper 73
NorthernLite 73
CARDS_rule_the_Burgh 73
ADRdogs 71
UCBadger 71
UWSP_Fan 71
Stouthockeyfan44 69
LakerFan11 69
oldguard 69
jabber811 67
NUProf 67
powerofyellowandblack 65
joeyc3402 65
AVFC 63
Raidineer 61
Mcullen 55
jacketfan_2002 31
gojackets 24
Gametime 23

CARDS_rule_the_Burgh
11-07-2010, 08:47 AM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

StoutHockeyFan44
11-07-2010, 12:43 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

StoutHockeyFan44
11-07-2010, 12:44 PM
Thank you for Highlighting your picks in bold – great help in scoring.

Please note that while Week 3 was the LAST week to join the Pick'em to be considered for the Annual Championship, everyone is still encouraged to make their predictions, it’s still a great chance to show off those physic skills. :cool:

Scoring for this season:
2 points for a win
1 point for a tie
0 points for a loss
4 points for a correctly picked tie

Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC


**** After 3 weeks Norm1909 and outlaw88 are Tied for First Place *****
----------------> scoring courtesy of StoutHockeyFan44 <----------------

Norm1909 75
outlaw88 75
puckstopper 73
NorthernLite 73
CARDS_rule_the_Burgh 73
ADRdogs 71
UCBadger 71
UWSP_Fan 71
Stouthockeyfan44 69
LakerFan11 69
oldguard 69
jabber811 67
NUProf 67
powerofyellowandblack 65
joeyc3402 65
AVFC 63
Raidineer 61
Mcullen 55
jacketfan_2002 31
gojackets 24
Gametime 23

Norm,
On Friday you have UW-Superior @ Marian twice.

norm1909
11-07-2010, 01:10 PM
Norm, On Friday you have UW-Superior @ Marian twice.

One was for NCHA fans the other for MCHA fans ;) - Ok, I goofed, it has been fixed.

LakerFan11
11-07-2010, 07:16 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

puckstopper
11-07-2010, 07:31 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

NorthernLite
11-07-2010, 07:48 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH tie
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

NUProf
11-08-2010, 07:38 AM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

UCBadger
11-08-2010, 01:00 PM
Norm1909 75
outlaw88 75
puckstopper 73
NorthernLite 73
CARDS_rule_the_Burgh 73
ADRdogs 71
UCBadger 71
UWSP_Fan 71


Now I am really sorry I missed Thursday night's games.

jacketfan_2002
11-09-2010, 11:45 AM
Thursday, November 11
7:00 pm Bethel @ St. John's MI.............................3-2

Friday, November 12
5:00 pm St. John's @ Bethel MI.............................4-1
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI.......................3-1
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI..............3-1
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH.....4-4 TIE
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC.........................3-2
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC......................2-1
7:05 pm Adrian @ Northland MC.............................6-0
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH............4-2
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC...................5-2
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH.................4-2
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI................5-3

Saturday, November 13
2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI...............4-3
3:05 pm Adrian @ Northland MC..............................7-1
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC....................4-1
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH................4-2 ENG
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH..............3-1
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI..................5-3
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI..........................3-2
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC.......................4-3
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC........................2-1
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH...................6-4

Sunday, November 14
3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC.......................2-1

joeyc3402
11-09-2010, 12:38 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

MCullen
11-09-2010, 06:51 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

jabber811
11-09-2010, 08:35 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt.
7:00 pm Wis-Superior @ Marian
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence
7:05 pm Adrian @ Northland
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's
3:05 pm Adrian @ Northland
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt.
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E.
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian

ADRdogs
11-10-2010, 07:57 AM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

AVFC
11-10-2010, 01:44 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

powerofyellowandblack
11-11-2010, 07:19 AM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

norm1909
11-11-2010, 02:03 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

oldguard
11-11-2010, 03:00 PM
Thursday, November 11:

7:00 pm Bethel @ St. John's MI

Friday, November 12:

5:00 pm St. John's @ Bethel MI
7:00 pm Augsburg @ St. Thomas MI
7:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:00 pm Wis-Superior @ Marian NC
7:00 pm Lake Forest @ Lawrence MC
7:05 pm Adrian @ Northland MC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH
7:30 pm Gustavus Adolphus @ St. Olaf MI

Saturday, November 13:

2:00 pm Concordia (MN) @ Saint Mary's MI
3:05 pm Adrian @ Northland MC
4:00 pm Concordia (WI) @ Finlandia MC
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-River Falls NH
7:05 pm St. Olaf @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm St. Thomas @ Augsburg MI
7:05 pm Marian @ Milwaukee S. E. MC
7:30 pm Lawrence @ Lake Forest MC
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, November 14:

3:00 pm Milwaukee S. E. @ Marian MC

StoutHockeyFan44
11-11-2010, 03:14 PM
Oldguard,
7:00 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Let me know your pick for this game, did you want to pick a tie? otherwise just update your pick.