PDA

View Full Version : 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 14



norm1909
02-07-2010, 07:41 AM
Please CLEARLY identify your picks (i.e. highlight the team you pick to win, or predict a score (no extra points given though), or use Team A @ Team B – Winning Team). Highlighting preferred.

Rules are simple – pick the winning team for each match up, 2 points should your team win, 1 point for a tie (of course if you predict a tie and a tie occurs, you get 2 points).

All picks must be posted by the start of the first game on each given night - any posts/EDITS after the EARLIEST game start will VOID all picks for that night.

This week's games:

Thursday, February 11:

FINAL (http://collegehockeystats.net/0910/boxes/mstswsr1.f11): St. Scholastica 4 @ Wis-Superior 1 NH

Friday, February 12:

FINAL: Wis-Stout 1 @ St. Norbert 6 NH
FINAL: Bethel 5 @ St. Thomas 7 MI
FINAL: St. John's 5 @ Saint Mary's 2 MI
FINAL: Concordia (WI) 1 @ Adrian 11 MC
FINAL: Marian 5 @ at Lawrence 2 MC
FINAL (http://www.collegehockeystats.net/0910/boxes/mlkfmse1.f12): Lake Forest 4 @ Milwaukee S. E. 5 - OTMC
FINAL: St. Olaf 1 @ Augsburg 4 MI
FINAL (http://www.collegehockeystats.net/0910/boxes/mgushml1.f12): Hamline 3 @ Gustavus Adolphus 1 MI
FINAL (http://www.collegehockeystats.net/0910/boxes/mstswec1.f12): Wis-Eau Claire 3 @ St. Scholastica 2 NH
FINAL (http://www.collegehockeystats.net/0910/boxes/mfnlnld1.f12): Northland 6 @ Finlandia 8 MC
FINAL: Wis-River Falls 2 @ Wis-Stevens Pt. 1 NH

Saturday, February 13:

FINAL: St. John's 4 @ Saint Mary's 0 MI
FINAL: Concordia (WI) 3 @ Adrian 5 MC
FINAL: Northland 4 @ Finlandia 3 MC
FINAL: Augsburg 2 @ St. Olaf 3 MI
FINAL: St. Thomas 4 @ Bethel 1 MI
FINAL: Wis-River Falls 0 @ St. Norbert 4 NH
FINAL: Wis-Superior 3 @ Wis-Eau Claire 3 NH - Tie
FINAL: Gustavus Adolphus 5 @ Hamline 4 MI
FINAL: Wis-Stout 0 @ Wis-Stevens Pt. 4 NH
FINAL: Milwaukee S. E. 4 @ Lake Forest 2 MC
FINAL: Lawrence 3 @ at Marian 6 MC

Sunday, February 14:

FINAL: Lawrence 1 @ Marian 2 MC

_________________________________________________

Standings through Friday, February 12 in the following post, thanks to the assistance from homework procrastinator: CARDS rule the Burgh

CARDS_rule_the_Burgh
02-07-2010, 12:38 PM
Updated Standings through Friday 2/12

1. SNChockey - 398 (14)
2. CARDS rule the Burgh - 396 (14)
3. outlaw88 - 392 (18)
4. LakerintheBrook - 390 (20)
5. Wormser-PointRC - 388 (16)
5. SNC23PRIDE - 388 (16)
5. norm1909 - 388 (20)
8. UCBadger - 387 (20)
9. jacketfan2002 - 384 (16)
9. jabber811 - 384 (20)
11. LakerFan11 - 383 (18)
12. oldguard - 380 (20)
13. AVFC - 370 (16)
14. MW4Bucky&SNC - 361 (12)
15. bossman - 348 (16)
16. NorthernLite - 333 (no picks)
17. joeyc3402 - 315 (no picks)
18. LonelyStoutFan - 236*
19. Jacket Maverick - 199*
20. POYB - 175*
21. BulldogProf - 97*
22. Jumbolaya - 86 (16)
23. pointfan2 - 56*
24. Fritz62 - 29*
25. AlumnaUWS - 17*
25. gojackets - 17*
27. hockeyphan - 15*

Wormser-PointRC
02-07-2010, 01:55 PM
This week's games:

Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

CARDS_rule_the_Burgh
02-07-2010, 02:22 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

LakerFan11
02-08-2010, 08:46 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

SNC23PRIDE
02-09-2010, 10:24 PM
Thursday, February 11:
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:
7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:
2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:
2:00 pm Lawrence @ Marian MC

jabber811
02-10-2010, 01:42 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert
7:00 pm Bethel @ St. Thomas
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian
7:00 pm Marian @ at Lawrence
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E.
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica
7:15 pm Northland @ Finlandia
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt.

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian
4:00 pm Northland @ Finlandia
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf
7:00 pm St. Thomas @ Bethel
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt.
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest
8:00 pm Lawrence @ at Marian

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian

_________________________________________________

Standings through Saturday, February 6 in the following post, thanks to the assistance from homework procrastinator: CARDS rule the Burgh[/QUOTE]

outlaw88
02-10-2010, 04:49 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC TIE

bossman
02-10-2010, 10:28 PM
This week's games (Week 14)

Thursday, February 11

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

Jumbolaya
02-10-2010, 11:38 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI (this is a tough series to pick)
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC (yeah, not so difficult to pick)
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI (best matchup of the week)
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

norm1909
02-11-2010, 06:26 AM
This week's games:

Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

AVFC
02-11-2010, 10:04 AM
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

LakerintheBrook
02-11-2010, 12:07 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

MW4Bucky&SNC
02-11-2010, 12:07 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI - TIE
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

oldguard
02-11-2010, 12:33 PM
Thursday, February 11:

7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH

Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

jacketfan_2002
02-11-2010, 04:28 PM
Thursday, February 11
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior NH...............UWS 5-4OT

Friday, February 12
7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH........................SNC 6-3
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI.............................Bethel 3-2
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI.......................SJU 4-3
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC.......................Adrian 10-0
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC...........................Marian 4-1
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC................MSOE 3-2OT
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI...............................Augs 5-4
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI...................GAU 2-1
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH...............CSS 4-3
7:15 pm Northland @ Finlandia MC..............................FU 2-1
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH..............Falls 3-2

Saturday, February 13
2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI...........................SJU 3-2
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC...........................Adrian 12-2
4:00 pm Northland @ Finlandia MC...............................Northland 3-1
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI.................................STO 3-2
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI................................Bethel 4-1
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH.....................SNC 5-2
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH...................UWS 4-2
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI....................GAU 3-1
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH....................Stout 2-1
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC...................MSOE 3-1
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC..............................Marian 5-3

Sunday, February 14
2:00 pm Lawrence @ Marian MC...................................Marian 6-3

SNChockey
02-11-2010, 06:10 PM
Thursday, February 11
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-Superior

SNChockey
02-11-2010, 06:25 PM
Friday, February 12:
7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:
2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

UCBadger
02-12-2010, 05:05 PM
Friday, February 12:

7:00 pm Wis-Stout @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Thomas MI
7:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
7:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
7:00 pm Marian @ at Lawrence MC
7:05 pm Lake Forest @ Milwaukee S. E. MC
7:05 pm St. Olaf @ Augsburg MI
7:05 pm Hamline @ Gustavus Adolphus MI
7:05 pm Wis-Eau Claire @ St. Scholastica NH
7:15 pm Northland @ Finlandia MC
7:30 pm Wis-River Falls @ Wis-Stevens Pt. NH

Saturday, February 13:

2:00 pm St. John's @ Saint Mary's MI
3:00 pm Concordia (WI) @ Adrian MC
4:00 pm Northland @ Finlandia MC
7:00 pm Augsburg @ St. Olaf MI
7:00 pm St. Thomas @ Bethel MI
7:00 pm Wis-River Falls @ St. Norbert NH
7:00 pm Wis-Superior @ Wis-Eau Claire NH
7:15 pm Gustavus Adolphus @ Hamline MI
7:30 pm Wis-Stout @ Wis-Stevens Pt. NH
7:30 pm Milwaukee S. E. @ Lake Forest MC
8:00 pm Lawrence @ at Marian MC

Sunday, February 14:

2:00 pm Lawrence @ Marian MC

CARDS_rule_the_Burgh
02-13-2010, 01:55 PM
Standings updated in my original post to include Thursday and Friday games of this week.