PDA

View Full Version : 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 12



norm1909
01-25-2010, 07:47 AM
Please CLEARLY identify your picks (i.e. highlight the team you pick to win, or predict a score (no extra points given though), or use Team A @ Team B – Winning Team). Highlighting preferred.

Rules are simple – pick the winning team for each match up, 2 points should your team win, 1 point for a tie (of course if you predict a tie and a tie occurs, you get 2 points).

All picks must be posted by the start of the first game on each given night - any posts/EDITS after the EARLIEST game start will VOID all picks for that night.

This week's games:

Thursday, January 28:

FINAL: St. Norbert 3 @ Wis-Stevens Pt. 1 NH

Friday, January 29:

FINAL: Wis-Stevens Pt. 4 @ Wis-Eau Claire 3 NH
FINAL: St. Olaf 3 @ Bethel 5 MI
FINAL: St. Thomas 4 @ Saint Mary's 3 MI
FINAL: St. Scholastica 6 @ Wis-River Falls 0 NH
FINAL: Hamline 4 @ Augsburg 5 MI
FINAL: Concordia (WI) 2 @ Northland 8 MC
FINAL: Lawrence 0 @ Milwaukee S. E. 5 MC
FINAL: Adrian 9 @ Finlandia 1 MC
FINAL: Marian 6 @ Lake Forest 0 MC
FINAL: Wis-Superior 3 @ Wis-Stout 3 NH - Tie

Saturday, January 30:

FINAL: Adrian 4 @ Finlandia 0 MC
FINAL: Concordia (WI) 6 @ Northland 6 MC - Tie
FINAL: Lake Forest 2 @ Marian 7 MC
FINAL: Wis-Eau Claire 1 @ St. Norbert 8 NH
FINAL: Bethel 3 @ St. Olaf 4 MI
FINAL: Concordia (MN) 2 @ St. John's 7 MI
FINAL: Saint Mary's 1 @ St. Thomas 3 MI
FINAL: Milwaukee S. E. 3 @ Lawrence 2 MC
FINAL: Wis-Superior 2 @ Wis-River Falls 3 NH
FINAL: Augsburg 2 @ Hamline 3 MI
FINAL: St. Scholastica 3 @ Wis-Stout 0 NH

Sunday, January 31:

FINAL: Concordia (MN) 1 @ St. John's 1 MI - Tie

<** Standings to go Here **>

NorthernLite
01-25-2010, 08:19 AM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC tie
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

LakerFan11
01-25-2010, 12:45 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

CARDS_rule_the_Burgh
01-25-2010, 01:25 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

Wormser-PointRC
01-25-2010, 06:27 PM
This week's games:

Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

oldguard
01-26-2010, 01:59 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

Jumbolaya
01-27-2010, 03:27 AM
I'll give it a rip this week...

Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

SNC23PRIDE
01-27-2010, 06:31 AM
This week's games:

Thursday, January 28:
7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:
7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:
3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:
2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

SNChockey
01-27-2010, 12:53 PM
Thursday, January 28:
7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:
7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:
3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:
2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

MW4Bucky&SNC
01-27-2010, 09:17 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

LakerintheBrook
01-27-2010, 10:10 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

jabber811
01-28-2010, 09:02 AM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt.

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire
7:00 pm St. Olaf @ Bethel
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls
7:05 pm Hamline @ Augsburg
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E.
7:15 pm Adrian @ Finlandia
7:30 pm Marian @ Lake Forest
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland
4:00 pm Lake Forest @ Marian
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert
7:00 pm Bethel @ St. Olaf
7:00 pm Concordia (MN) @ St. John's
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls
7:15 pm Augsburg @ Hamline
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's

norm1909
01-28-2010, 09:49 AM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

jacketfan_2002
01-28-2010, 10:14 AM
Thursday, January 28
7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH................SNC 4-1

Friday, January 29
7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH.............Point 2-1
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI...................................Bethel 3-1
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI......................STT 4-3
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH..............CSS 5-3
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI................................Hamline 4-2
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC.....................Norhtland 6-5
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC....................MSOE 4-2ENG
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC..................................Adrian 10-1
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC..............................Marian 3-2
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH........................Stout 4-3

Saturday, January 30
3:00 pm Adrian @ Finlandia MC...................................Adrian 9-2
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC......................Northland 3-2
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC...............................LFC 3-2
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH......................SNC 5-3
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI......................................Bethel 4-1
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI........................Concordia 3-1
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI......................... STT 6-2
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC......................MSOE 3-2
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH....................Falls 4-1
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI...................................Hamline 5-2
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31
2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI..........................Concordia 5-2

bossman
01-28-2010, 03:46 PM
This week's games (Week 12)

Thursday, January 28

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

outlaw88
01-28-2010, 05:16 PM
7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH


More picks later

outlaw88
01-28-2010, 07:14 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH already picked

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

AVFC
01-29-2010, 01:40 PM
Thursday, January 28:

7:30 pm St. Norbert @ Wis-Stevens Pt. NH

Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire NH
7:00 pm St. Olaf @ Bethel MI
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's MI
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls NH
7:05 pm Hamline @ Augsburg MI
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E. MC
7:15 pm Adrian @ Finlandia MC
7:30 pm Marian @ Lake Forest MC
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout NH

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia MC
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland MC
4:00 pm Lake Forest @ Marian MC
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert NH
7:00 pm Bethel @ St. Olaf MI
7:00 pm Concordia (MN)@ St. John's MI
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas MI
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence MC
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls NH
7:15 pm Augsburg @ Hamline MI
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout NH

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's MI

UCBadger
01-29-2010, 04:30 PM
Friday, January 29:

7:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Eau Claire
7:00 pm St. Olaf @ Bethel
7:00 pm St. Thomas @ Saint Mary's
7:05 pm St. Scholastica @ Wis-River Falls
7:05 pm Hamline @ Augsburg
7:05 pm Concordia (WI) @ Northland
7:05 pm Lawrence @ Milwaukee S. E.
7:15 pm Adrian @ Finlandia
7:30 pm Marian @ Lake Forest
7:30 pm Wis-Superior @ Wis-Stout

Saturday, January 30:

3:00 pm Adrian @ Finlandia
3:05 pm Concordia (WI) @ Northland
4:00 pm Lake Forest @ Marian
7:00 pm Wis-Eau Claire @ St. Norbert
7:00 pm Bethel @ St. Olaf
7:00 pm Concordia (MN) @ St. John's
7:00 pm Saint Mary's @ St. Thomas
7:00 pm Milwaukee S. E. @ Lawrence
7:05 pm Wis-Superior @ Wis-River Falls
7:15 pm Augsburg @ Hamline
7:30 pm St. Scholastica @ Wis-Stout

Sunday, January 31:

2:00 pm Concordia (MN) @ St. John's