PDA

View Full Version : 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 11



Pages : [1] 2

norm1909
01-17-2010, 11:40 AM
Please CLEARLY identify your picks (i.e. highlight the team you pick to win, or predict a score (no extra points given though), or use Team A @ Team B – Winning Team). Highlighting preferred.

Rules are simple – pick the winning team for each match up, 2 points should your team win, 1 point for a tie (of course if you predict a tie and a tie occurs, you get 2 points).

All picks must be posted by the start of the first game on each given night - any posts/EDITS after the EARLIEST game start will VOID all picks for that night.

This week's games:
The 1/23 matchup between Gustavus Adolphus and St. John's has been changed to 10am at the Xcel Energy Center (St. Paul, MN), your picks for 1/23 will be good for the 1/24 game.

Tuesday, January 19:

FINAL (http://collegehockeystats.net/0910/boxes/mlawmar1.j19): Marian 4 at Lawrence 3

Friday, January 22:

FINAL: Wis-Superior 2 at St. Norbert 5
FINAL: St. Scholastica 5 at Wis-Eau Claire 2
FINAL: Augsburg 4 at Concordia (MN) 1
FINAL: Saint Mary's 4 at Bethel 5
FINAL: Hamline 4 at St. Thomas 7
FINAL: St. John's 3 at Gustavus Adolphus 3 - Tie
FINAL: Wis-Stevens Pt. 4 at Wis-River Falls 5
FINAL: Finlandia 2 at Milwaukee S. E. 4
FINAL: Northland 2 at Lake Forest 4
FINAL: Marian 7 at Concordia (WI) 4
FINAL: Lawrence 3 at Adrian 10

Saturday, January 23:

FINAL: St. Olaf 2 vs Wis-Stout 3 - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
FINAL: Augsburg 1 at Concordia (MN) 5
FINAL: Finlandia 2 at Milwaukee S. E. 6
FINAL: Northland 5 at Lake Forest 8
FINAL: Lawrence 2 at Adrian 8
FINAL: Concordia (WI) 4 at Marian 5
FINAL: Wis-Superior 3 at St. Norbert 6
FINAL: Bethel 9 at Saint Mary's 1
FINAL: St. Scholastica 2 at Wis-Eau Claire 1
FINAL: Wis-Stevens Pt. 2 at Wis-River Falls 1
FINAL: St. Thomas 2 at Hamline 9

Sunday, January 24:
FINAL: Gustavus Adolphus 6 vs St. John's 4 - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

Updated through Tuesday, January 19 (with the assistance of SNCHockey) :)

1. SNChockey - 279
2. Wormser-PointRC - 269
2. CARDS rule the Burgh - 269
3. outlaw88 - 267
3. SNC23PRIDE - 267
4. UCBadger - 261
5. AVFC - 259
5. jabber811 - 259
6. LakerFan11 - 258
7. norm1909 - 257
7. oldguard - 257
8. jacketfan2002 - 255
9. MW4Bucky&SNC - 249
10. bossman - 245
11. joeyc3402 - 243
12. NorthernLite - 240
13. LonelyStoutFan - 236
14. Jacket Maverick - 199
15. POYB - 175 (no picks)
16. BulldogProf - 97 (no picks)
17. LakerintheBrook - 61
18. pointfan2 - 56 (no picks)
19. Fritz62 - 29 (no picks)
20. AlumnaUWS - 17 (no picks)
20. gojackets - 17 (no picks)
21. hockeyphan - 15 (no picks)

LakerFan11
01-18-2010, 11:57 AM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

joeyc3402
01-18-2010, 12:17 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert - St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire - Scholastica
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN) - Augsburg
7:00 pm Saint Mary's at Bethel - Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas - Hamline
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus - Gustavus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls - Stevens Point
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E. - MSOE
7:30 pm Northland at Lake Forest - Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI) - Marian
8:00 pm Lawrence at Adrian - Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN) - Stout
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN) - Augsburg
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E. - MSOE
2:30 pm Northland at Lake Forest - Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian - Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian - Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert - St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's - Bethel
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's - Gustavus
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire - St. Scholastica
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls - Stevens Point
7:15 pm St. Thomas at Hamline - Hamline

bossman
01-18-2010, 09:35 PM
This week's games (Week 11)


Tuesday, January 19

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

SNChockey
01-19-2010, 08:40 AM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Wormser-PointRC
01-19-2010, 09:10 AM
This week's games:

Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

jacketfan_2002
01-19-2010, 09:30 AM
Tuesday, January 19
7:00 pm Marian at Lawrence................................Marian 4-3

Friday, January 22
7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert......................SNC 5-2
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire.............. CSS 4-2
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN).....................Augs 3-2
7:00 pm Saint Mary's at Bethel.............................Bethel 4-1
7:00 pm Hamline at St. Thomas............................ Hamline 6-2
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus................GAU 4-3
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls.............Falls 2-1
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.......................MSOE 4-2
7:30 pm Northland at Lake Forest...........................LFC 6-1
7:30 pm Marian at Concordia (WI)..........................Marian 5-2
8:00 pm Lawrence at Adrian..................................Adrian 6-1

Saturday, January 23
1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout ...............................Stout 4-2
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)........................Concordia 4-3
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E..........................MSOE 5-4
2:30 pm Northland at Lake Forest..............................LFC 2-1
3:00 pm Lawrence at Adrian.....................................Adrian 7-4
4:00 pm Concordia (WI) at Marian.............................Marian 6-0
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert..........................SNC 4-2
7:00 pm Bethel at Saint Mary's.................................Bethel 3-1
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's....................GAU 5-3
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire...................CSS 2-1OT
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls..................Point 2-1OT
7:15 pm St. Thomas at Hamline..................................Hamline 5-0

CARDS_rule_the_Burgh
01-19-2010, 09:47 AM
This week's games:

Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24th:

10:00 am Gustavus Adolphus at St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

CARDS_rule_the_Burgh
01-19-2010, 09:53 AM
Also, just a note the Gustavus Adolphus @ St. John's game originally scheduled for Sat. January 23rd (http://athletics.blog.gustavus.edu/2010/01/08/mens-hockey-team-will-play-saint-johns-at-excel-energy-center-on-sunday-january-24/) will actually be played on Sun. January 24th at Xcel Energy Center (http://wild.nhl.com/club/page.htm?id=58467) at 10:00am.

Might have an effect on on picks, might not. Just noting hte correction to the schedule. :cool:

LakerintheBrook
01-19-2010, 11:34 AM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's *TIE*
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

MW4Bucky&SNC
01-19-2010, 11:55 AM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire - TIE
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

AVFC
01-19-2010, 02:45 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

oldguard
01-19-2010, 03:37 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

UCBadger
01-19-2010, 03:52 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:

10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

norm1909
01-19-2010, 03:57 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:

10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

outlaw88
01-19-2010, 05:12 PM
Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence

SNChockey
01-20-2010, 09:06 PM
Friday, January 22:
7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:
1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)

SNChockey
01-20-2010, 09:25 PM
To further procrastinate (instead of reading law textbooks), I updated the standings.

The standings after week 8 were:
(Updated through Tuesday, January 5)

1. Wormser-PointRC - 212
1. SNChockey - 212
2. LonelyStoutFan - 210
3. CARDS rule the Burgh - 206
4. outlaw88 - 206
5. AVFC - 204
6. SNC23PRIDE - 200
7. Jacket Maverick - 199
8. UCBadger - 198
9. norm1909 - 196
9. jabber811 - 196
10. jacketfan 2002 - 194
10. oldguard - 194
10. MW4Bucky&SNC - 194
11. LakerFan11 - 193
12. joeyc3402 - 192
13. NorthernLite - 189
13. bossman - 180
14. powerofyellowandblack - 175 (NO Picks for week 8)
15. BulldogProf 97
16. pointfan2 - 56
17. Fritz62 - 29
18. AlumnaUWS - 17
19. gojackets 17
20. hockeyphan 15

The current standings are as follows: (Note that weekly point totals are listed in parentheses.) Updated through Tuesday, Jan. 19
1. SNChockey - 279 (29, 36, 2)
2. Wormser-PointRC - 269 (25, 32, 0)
2. CARDS rule the Burgh - 269 (33, 30, 0)
3. outlaw88 - 267 (29, 30, 2)
3. SNC23PRIDE - 267 (31, 36, 0)
4. UCBadger - 261 (31, 32, 0)
5. AVFC - 259 (25, 30, 0)
5. jabber811 - 259 (29, 32, 0)
6. LakerFan11 - 258 (25, 38, 2)
7. norm1909 - 257 (29, 32, 0)
7. oldguard - 257 (31, 32, 0)
8. jacketfan2002 - 255 (27, 32, 2)
9. MW4Bucky&SNC - 249 (23, 30, 2)
10. bossman - 245 (35, 30, 0)
11. joeyc3402 - 243 (23, 28, 0)
12. NorthernLite - 240 (21, 30, 0)
13. LonelyStoutFan - 236 (0, 26, 0)
14. Jacket Maverick - 199 (0, 0, 0)
15. POYB - 175 (no picks)
16. BulldogProf - 97 (no picks)
17. LakerintheBrook - 61 (29, 32, 0)
18. pointfan2 - 56 (no picks)
19. Fritz62 - 29 (no picks)
20. AlumnaUWS - 17 (no picks)
20. gojackets - 17 (no picks)
21. hockeyphan - 15 (no picks)

SNC23PRIDE
01-20-2010, 09:47 PM
This week's games:

Tuesday, January 19:

7:00 pm Marian at Lawrence ------- aww crap, missed the Tuesday game :mad:

Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm Gustavus Adolphus at St. John's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:15 pm St. Thomas at Hamline

NorthernLite
01-20-2010, 10:42 PM
Friday, January 22:

7:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:00 pm Augsburg at Concordia (MN)
7:00 pm Saint Mary's at Bethel
7:00 pm Hamline at St. Thomas
7:05 pm St. John's at Gustavus Adolphus
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls
7:05 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
7:30 pm Northland at Lake Forest
7:30 pm Marian at Concordia (WI)
8:00 pm Lawrence at Adrian

Saturday, January 23:

1:30 pm St. Olaf vs Wis-Stout - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)
2:00 pm Augsburg at Concordia (MN) tie
2:00 pm Finlandia at Milwaukee S. E.
2:30 pm Northland at Lake Forest
3:00 pm Lawrence at Adrian
4:00 pm Concordia (WI) at Marian
4:00 pm Wis-Superior at St. Norbert
7:00 pm Bethel at Saint Mary's
7:00 pm St. Scholastica at Wis-Eau Claire
7:05 pm Wis-Stevens Pt. at Wis-River Falls tie
7:15 pm St. Thomas at Hamline

Sunday, January 24:
10:00 am Gustavus Adolphus vs St. John's - Xcel Energy Center (St. Paul, MN)