PDA

View Full Version : 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 4



Pages : [1] 2

norm1909
11-13-2009, 08:47 AM
THANK YOU FOR YOUR PATIENCE!!

Please CLEARLY identify your picks (i.e. highlight the team you pick to win, or predict a score (no extra points given though), or use Team A @ Team B – Winning Team). Highlighting preferred.

Rules are simple – pick the winning team for each match up, 2 points should your team win, 1 point for a tie (of course if you predict a tie and a tie occurs, you get 2 points).

All picks must be posted by the start of the first game on each given night - any posts/EDITS after the EARLIEST game start will VOID all picks for that night.

This week's games:

Friday, November 20:

FINAL: Concordia (MN) @ St. Olaf - Tie
FINAL: St. John's @ St. Thomas
FINAL: Lake Forest @ Adrian
FINAL: Finlandia @ Marian
FINAL: Northland @ Lawrence
FINAL: St. Norbert @ Wis-River Falls
FINAL: Wis-Eau Claire @ Wis-Superior - Tie
FINAL: Concordia (WI) @ Augsburg
FINAL: Bethel @ Gustavus Adolphus
FINAL: Saint Mary's @ Hamline
FINAL: Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

FINAL: Concordia (WI) @ Augsburg
FINAL: Concordia (MN) @ St. Olaf - Tie
FINAL: Lake Forest @ Adrian
FINAL: Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
FINAL: Finlandia @ Marian
FINAL: Northland @ Lawrence
FINAL: Gustavus Adolphus @ Bethel
FINAL: Hamline @ Saint Mary's
FINAL: St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
FINAL: St. Norbert @ Wis-River Falls
FINAL: Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

Updated through Saturday 11/21

SNChockey – 126
Jacket Maverick – 122 – correctly picked all but the tie on 11/21!
joeyc3402 – 122 (and forgot to pick a winner of the 11/21 St. Norbert @ Wis-River Falls game)
Wormser-PointRC - 122
CARDS rule the Burgh – 122
outlaw88 - 122
AVFC – 122
LakerFan11 - 120
LonelyStoutFan – 120 – correctly picked all but the tie on 11/21!
norm1909 – 120 – correctly picked all but the tie on 11/21!
UCBadger – 118
powerofyellowandblack - 116
MW4Bucky&SNC – 118
jacketfan 2002 - 118
jabber811 – 116
LakerintheBrook - 114
oldguard – 114
SNCPRIDE – 114
NorthernLite – 106
bossman - 102
BulldogProf – 97 – correctly picked all but the tie on 11/21!
pointfan2 - 56
Fritz62 - 29
AlumnaUWS - 17
gojackets - 17
hockeyphan – 15

LakerFan11
11-15-2009, 12:16 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

CARDS_rule_the_Burgh
11-15-2009, 06:29 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

powerofyellowandblack
11-16-2009, 09:27 AM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf - St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas - UST
7:00 pm Lake Forest @ Adrian - Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian - Finlandia
7:00 pm Northland @ Lawrence - Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls - SNC
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior - UWS
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg - Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus - Bethel
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline - Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout - Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg - Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf - St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian - Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout - Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian - Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence - Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel - Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's - St. Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls - UWRF
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior - UWS

NorthernLite
11-16-2009, 12:05 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

Wormser-PointRC
11-17-2009, 09:47 AM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

joeyc3402
11-17-2009, 02:49 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf - St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas - St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian - Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian - Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence - Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls - St. Norbert
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior - Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg - Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus - Gustavus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline - Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout - Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg - Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf - St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian - Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout - Stevens Point
4:00 pm Finlandia @ Marian - Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence - Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel - Gustavus
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's - Hamline
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - St. Thomas
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior - Superior

LonelyStoutFan
11-17-2009, 07:18 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

SNC23PRIDE
11-18-2009, 06:43 AM
Friday, November 20:
7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout


Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

oldguard
11-18-2009, 11:13 AM
Re: 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 4

--------------------------------------------------------------------------------
Friday, November 20:
7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout


Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

bossman
11-18-2009, 12:07 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout (TIE GAME)
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior (TIE GAME)

Let the games begin !!!

LakerintheBrook
11-18-2009, 10:11 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

jabber811
11-19-2009, 03:22 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

BulldogProf
11-19-2009, 04:06 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior


In.

MW4Bucky&SNC
11-19-2009, 08:37 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

SNChockey
11-19-2009, 09:05 PM
Friday, November 20:
7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout


Saturday, November 21:
2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

AVFC
11-19-2009, 09:14 PM
7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

Jacket_Maverick
11-19-2009, 09:29 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - @ St. Cloud Municipal Athletic Complex
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior

jacketfan_2002
11-20-2009, 09:40 AM
Friday, November 20
7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf........... STO 5-1
7:00 pm St. John's @ St. Thomas............. SJU 4-3OT
7:00 pm Lake Forest @ Adrian................. Adrian 6-4
7:00 pm Finlandia @ Marian..................... Marian 3-1
7:00 pm Northland @ Lawrence................ Law 5-1
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls....... SNC 3-2
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior..... UWS 4-2 ENG
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg......... Augs 7-1
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus........ Bethel 3-2
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline................Hamline 4-1
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout....... Stout 3-1

Saturday, November 21
2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg............. Augs 5-2
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf............... STO 4-1
3:00 pm Lake Forest @ Adrian...................... Adrian 5-1
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout........... Stout 3-2OT
4:00 pm Finlandia @ Marian.......................... Marian 3-2
4:00 pm Northland @ Lawrence..................... Law 6-0
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel............. GAU 4-3
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's.................... Hamline 6-3
7:00 pm St. Thomas vs St. John's - .............. STT 4-3
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls............ SNC 3-2
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior........... UWS 5-2

UCBadger
11-20-2009, 03:22 PM
Friday, November 20:

7:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
7:00 pm St. John's @ St. Thomas
7:00 pm Lake Forest @ Adrian
7:00 pm Finlandia @ Marian
7:00 pm Northland @ Lawrence
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior
7:05 pm Concordia (WI) @ Augsburg
7:05 pm Bethel @ Gustavus Adolphus
7:15 pm Saint Mary's @ Hamline
7:30 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout

Saturday, November 21:

2:00 pm Concordia (WI) @ Augsburg
2:00 pm Concordia (MN) @ St. Olaf
3:00 pm Lake Forest @ Adrian
4:00 pm Wis-Stevens Pt. @ Wis-Stout
4:00 pm Finlandia @ Marian
4:00 pm Northland @ Lawrence
7:00 pm Gustavus Adolphus @ Bethel
7:00 pm Hamline @ Saint Mary's
7:00 pm St. Thomas vs St. John's
7:05 pm St. Norbert @ Wis-River Falls
7:05 pm Wis-Eau Claire @ Wis-Superior