PDA

View Full Version : 2010 NCHAMIACMCHA Pick'em Week 2



Pages : [1] 2

norm1909
11-02-2009, 10:20 AM
Some increase in action :cool:

Please CLEARLY identify your picks (i.e. highlight the team you pick to win, or predict a score (no extra points given though), or use Team A @ Team B – Winning Team). Highlighting prefered.

Rules are simple – pick the winning team for each matchup, 2 points should your team win, 1 point for a tie (of course if you predict a tie and a tie occurs, you get 2 points).

All picks must be posted by the start of the first game on each given night - any posts/EDITS after the EARLIEST game start will VOID all picks for that night.

This weeks games:

Friday, November 6:

FINAL: Bethel @ St. Norbert
FINAL: Augsburg @ Wis-Eau Claire
FINAL: St. Thomas @ St. Olaf - Tie
FINAL: Adrian @ Marian
FINAL: St. John's @ St. Scholastica
FINAL: Milwaukee S. E. @ Northland
FINAL: Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
FINAL: Concordia (MN) @ Wis-Superior
FINAL: Lake Forest @ Finlandia
FINAL: Hamline @ Wis-Stevens Pt. - Tie
FINAL: Saint Mary's @ Wis-Stout
FINAL: Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

FINAL: Milwaukee S. E. @ Northland
FINAL: St. John's @ Wis-Superior
FINAL: Adrian @ Marian
FINAL: Lake Forest @ Finlandia
FINAL: Hamline @ St. Norbert - Tie
FINAL: Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
FINAL: St. Mary's @ St. Olaf
FINAL: Concordia (WI) @ Lawrence
FINAL: Concordia (MN) @ St. Scholastica
FINAL: Augsburg @ Wis-River Falls
FINAL: Bethel @ Wis-Stevens Pt.
FINAL: St. Thomas @ Wis-Stout

Updated through Week 2

SNChockey – 62 - Top picker on week 2
joeyc3402 - 60
outlaw88 - 58
CARDS rule the Burgh - 58
Wormser-PointRC - 58
LonelyStoutFan - 58
UCBadger - 56
pointfan2 - 56
AVFC - 56
jacketfan 2002 - 56
LakerFan11 - 54
powerofyellowandblack - 54
bossman - 54
LakerintheBrook - 54
Jacket Maverick - 54
jabber811 - 54
SNCPRIDE - 52
MW4Bucky&SNC - 50
oldguard - 50
NorthernLite - 48
norm1909 - 48
BulldogProf – 33
Fritz62 - 29
AlumnaUWS - 17
gojackets - 17
hockeyphan – 15

CARDS_rule_the_Burgh
11-02-2009, 10:43 AM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

LakerFan11
11-02-2009, 10:52 AM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

joeyc3402
11-02-2009, 11:01 AM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert - St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire - Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf - St. Thomas
7:00pm Adrian @ Marian - Adrian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica - St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls - Gustavus
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior - Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia - Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt. - Stevens Point
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout - Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI) - Lawrence

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
4:00pm St. John's @ Wis-Superior - Superior
4:00pm Adrian @ Marian - Adrian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia - Lake Forest
7:00pm Hamline @ St. Norbert - St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire - Gustavus
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf - St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence - Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica - St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls - River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt. - Stevens Point
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout - Stout

powerofyellowandblack
11-02-2009, 11:12 AM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert - SNC
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire - UWEC
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf - UST
7:00pm Adrian @ Marian - Adrian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica - CSS
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls - UWRF
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior - UWS
7:15pm Lake Forest @ Finlandia - Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt. - UWSP
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout - UW-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI) - Lawrence

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
4:00pm St. John's @ Wis-Superior - UWS
4:00pm Adrian @ Marian - Adrian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia - Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert - SNC
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire - GA
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf - St. Mary's
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence - Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica - CSS
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls - UWRF
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt. - UWSP
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout - UST

AVFC
11-02-2009, 11:48 AM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

MW4Bucky&SNC
11-02-2009, 01:12 PM
Holy crap did I stink it up the first week.

Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

bossman
11-02-2009, 02:00 PM
Friday, November 6

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

oldguard
11-02-2009, 05:34 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

NorthernLite
11-02-2009, 07:22 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

Wormser-PointRC
11-02-2009, 07:39 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

LonelyStoutFan
11-02-2009, 08:42 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

Jacket_Maverick
11-02-2009, 11:43 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

outlaw88
11-03-2009, 05:18 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

jabber811
11-04-2009, 12:16 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St.Thomas @ Wis-Stout

LakerintheBrook
11-04-2009, 03:58 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

SNChockey
11-04-2009, 07:22 PM
Friday, November 6:
Bethel @ St. Norbert - SNC
Augsburg @ Wis-Eau Claire - UWEC
St. Thomas @ St. Olaf - St Olaf
Adrian @ Marian - Adrian
St. John's @ St. Scholastica - CSS
Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls - UWRF
Concordia (MN) @ Wis-Superior - UWS
Lake Forest @ Finlandia - LFC
Hamline @ Wis-Stevens Pt. - UWSP
Saint Mary's @ Wis-Stout - UWSt
Lawrence @ Concordia (WI) - Lawrence

Saturday, November 7:
Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
St. John's @ Wis-Superior - UWS
Adrian @ Marian - Adrian
Lake Forest @ Finlandia - LFC
Hamline @ St. Norbert - SNC
Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire - UWEC
St. Mary's @ St. Olaf - St Olaf
Concordia (WI) @ Lawrence - Lawrence
Concordia (MN) @ St. Scholastica - CSS
Augsburg @ Wis-River Falls - UWRF
Bethel @ Wis-Stevens Pt. - UWSP
St. Thomas @ Wis-Stout - UWSt

pointfan2
11-04-2009, 08:04 PM
Friday, November 6:

7:00pm Bethel @ St. Norbert - Norberts
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire - Augsburg
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf - Olaf
7:00pm Adrian @ Marian - Adrian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica - Scholastica
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls - River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior - Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia - Lake Forest
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt. - [B]Point
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout - Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI) - Lawrence

Saturday, November 7:

2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland - MSOE
4:00pm St. John's @ Wis-Superior - Superior
4:00pm Adrian @ Marian - Adrian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia - Lake Forest
7:00pm Hamline @ St. Norbert - Norberts
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire - Adolphus
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf - St. Mary's
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence - Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica - Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls - River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt. - Point
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout - St. Thomas

SNC23PRIDE
11-04-2009, 08:34 PM
Friday, November 6:
7:00pm Bethel @ St. Norbert
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf
7:00pm Adrian @ Marian
7:05pm St. John's @ St. Scholastica
7:05pm MSOE. @ Northland
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior
7:15pm Lake Forest @ Finlandia
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)

Saturday, November 7:
2:05pm MSOE @ Northland
4:00pm St. John's @ Wis-Superior
4:00pm Adrian @ Marian
4:00pm Lake Forest @ Finlandia
7:00pm Hamline @ St. Norbert
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt.
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout

jacketfan_2002
11-05-2009, 08:55 AM
Friday, November 6
7:00pm Bethel @ St. Norbert.............................SNC 6-1
7:00pm Augsburg @ Wis-Eau Claire.....................Augs 3-1
7:00pm St. Thomas @ St. Olaf...........................STO 3-2
7:00pm Adrian @ Marian....................................Adrian 4-1
7:05pm St. John's @ St. Scholastica.................... CSS 4-3OT
7:05pm Milwaukee S. E. @ Northland.................... MSOE 5-1
7:05pm Gustavus Adolphus @ Wis-River Falls......... Falls 2-1
7:05pm Concordia (MN) @ Wis-Superior.................UWS 5-2
7:15pm Lake Forest @ Finlandia........................... FU 4-2
7:30pm Hamline @ Wis-Stevens Pt....................... Point 5-3
7:30pm Saint Mary's @ Wis-Stout......................... Stout 4-1
7:30pm Lawrence @ Concordia (WI)...................... Law 4-0

Saturday, November 7
2:05pm Milwaukee S. E. @ Northland.....................MSOE 6-2
4:00pm St. John's @ Wis-Superior.........................UWS 4-2 ENG
4:00pm Adrian @ Marian......................................Adrian 3-1
4:00pm Lake Forest @ Finlandia............................ FU 5-4
7:00pm Hamline @ St. Norbert.............................. SNC 6-3
7:00pm Gustavus Adolphus @ Wis-Eau Claire........... GAU 2-1
7:00pm St. Mary's @ St. Olaf............................... STO 5-2
7:00pm Concordia (WI) @ Lawrence........................ Law 4-1
7:05pm Concordia (MN) @ St. Scholastica................ CSS 4-1
7:05pm Augsburg @ Wis-River Falls.......................... Falls 2-1
7:30pm Bethel @ Wis-Stevens Pt............................. Point 4-1
7:30pm St. Thomas @ Wis-Stout.............................. STT 3-1